barsawia okiem owcy
Blog > Komentarze do wpisu

Powrót do rzeczywistości

Rejs do Urupy upłynął spokojnie, a w trakcie podróży dowiedzieliśmy się, co wydarzyło się podczas naszej nieobecności. Przede wszystkim wybuchła wojna między Barsawią a Therą. Zaczęło się od jakiegoś zamieszania w pobliżu Triumfa, po czym król Neden napisał tzw. Deklarację z Harwood, nawołującą mieszkańców Barsawii do zjednoczenia i wypędzenia Theran z prowincji.

W odpowiedzi Theranie wysłali do Throalu poselstwo, ogłaszając, że pomimo ostatnich trudności, Thera nadal ceni krasnoludzkie królestwo jako lennika, a jego mieszkańcy w geście lojalności powinni wydać im Nedena. Nie wykonanie tego polecenia miało oznaczać deklarację wojny. Throal odmówił i Theranie wycofali się, ale tej samej nocy tajemniczy pożar spustoszył Wielki Targ.

Król Neden rozpoczął kampanię nękającą Triumfa. Kryształowi Łupieżcy przechwytywali therańskie zaopatrzeniowe okręty powietrzne, t'skrangi blokowały rzekę. Jednak pomimo próśb Nedena o pomoc, większość Barsawii zaoferowała tylko niewielkie wsparcie materialne. Natomiast niespodziewanie pomogły krwawe elfy, biorąc udział w ostatecznym ataku na Triumfa. Behemot został zniszczony (podobno ogromną rolę odegrało tu kilka elitarnych grup Adeptów, które przedostały się do środka), a krwawe elfy wymordowały wszystkich wycofujących się przeciwników i odeszły, niczego nie tłumacząc i nie biorąc udziału w dalszych wydarzeniach.

Na fali sukcesu Neden postanowił odbić Vivane. Pokonanie Triumfa zapewniło mu wsparcie reszty prowincji. Niespodziewanie do akcji włączył się również Wielki Smok Vasdenjas wraz z trzema mniejszymi smokami. Tym razem jednak Thera była przygotowana na atak.

Doszło do wielkiej bitwy, podczas której Theranie użyli jakiejś nowej, niezwykle potężnej broni, łączącej i skupiającej moc wielu magów. Strzelała rzadko, ale jej moc była ogromna, niszczyła mniejsze statki powietrzne i poważnie uszkadzała większe.

Kolejnym zaskoczeniem tej bitwy było pojawienie się nad Vivane potężnego Horrora Chmura, od Pogromu wiszącego w górach na północ od miasta. Nie wiadomo, co go przyciągnęło (być może potężna magia, cierpienie niewolników, negatywne emocje związane z bitwą), w każdym razie spowodował ogromne zniszczenia i śmierć tysięcy osób.

To jednak nie był koniec niespodzianek. W pewnym momencie przez pole bitwy przetoczyła się niezwykle silna magiczna fala uderzeniowa o nieznanym pochodzeniu. Horror Chmura rozdzielił się wtedy na kilka mniejszych części i oddalił od miasta. Wszystkie statki powietrzne zostały zablokowane na kilka chwil i zaczęły dryfować w różnych kierunkach. Adeptów poraził ogłuszający ból. Therańska broń wybuchła, oddając jednocześnie kilka strzałów. Jeden z nich trafił Wielkiego SmokaVasdenjasa, który spadł i zginął.

Theranie zaczęli odwrót, jednocześnie koncentrując siłę ataku na statku dowodzonym przez króla Nedena. Poważnie uszkodzona jednostka, spadając, uderzyła w jeden z filarów podtrzymujących Powietrzną Przystań. Barsawianie skupili się teraz na atakowaniu uszkodzonej podpory i pozostałych filarów, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Powietrzna Przystań runęła na Vrontok i pogrzebała je pod gruzami.

To wydarzenie zakończyło bitwę. Resztki therańskich sił wycofały się, zaś na niebie pojawiły się tuziny smoków, które zaprezentowały taniec ku pamięci Vasdenjasa. Smoki nie dopuszczały nikogo do jego ciała, a tydzień po bitwie Górski Cień spalił je swoim ogniem.

Ciała króla Nedena nigdy nie odnaleziono. Jego śmierć spowodowała w Throalu zamieszanie związane z koniecznością wyboru nowego władcy.

Podczas działań wojennych zginęło wielu Dawców Imion i Adeptów. Vivane jest spaczone i pełne nieumarłych. Ocalały tylko nieliczne statki powietrzne, w związku z czym obecnie podróżuje się głównie rzekami. Theranie są mało widoczni, ale utrzymują swoje ambasady w miastach Barsawii.

Do tego wszystkiego Deneiraści wykorzystali fakt, że Throal skupiony jest na sprawach wewnętrznych i Iopos zaanektowało Jerris.

Naprawdę dużo się wydarzyło podczas naszej nieobecności. A zanim dopłynęliśmy do Urupy, zgodnie z obietnicą bliźniąt Oponn, odzyskaliśmy również wspomnienia z przyszłości. Wracały do nas stopniowo, w snach, które początkowo braliśmy za koszmary.

W samej Urupie przez te półtora roku niewiele się zmieniło. Położona z dala od wydarzeń wojennych nie ucierpiała, sfinansowała jedynie kompanię najemników.

Shana z radością przywitała się z Delli, zaś Orian stanął przed faktem, że u Nilla w Czarze Błękitnej Gwiazdy znalazła schronienie i zatrudnienie Ilanea wraz z dwójką jego dzieci. Oczywiście harpia występuje w swej elfiej postaci i nikt nie zna jej prawdziwej natury. Uciekła z Lass Taren, gdy Królestwo Netalii przysłało tam swoje wojska. Królowa Travia, jej matka, umożliwiła jej ucieczkę przez portal.


CDN

19 Riag – 15 Teayu 1514 r. w świecie gry

(sesja 10-09-2016)

Pozdrawiam, Owcaśroda, 14 czerwca 2017, iridal
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: